אם הכלב שלך סובל ממחלה, ייתכן שיהיה עליך לשקול מזון רפואי לכלבים. אתה צריך לדון את הסיכונים של בריאות חיית המחמד שלך עם הווטרינר שלך לפני בחירת מזון מרשם הנכון. אם הכלב שלך חווה שלשולים כרוניים והקאות, פנה מיד לווטרינר שלך. הוא או היא ימליצו על שינויים בטוחים בתזונה. מזון רפואי לכלבים, כגון בטן רגישה של תוכנית פורינה פרו, נועד להתעכל בקלות ויכול לעזור לכלבך בהשפעות השלשול.

מהו מזון רפואי לכלבים?

אם לכלב שלך יש בעיה בריאותית, הווטרינר שלך עשוי להמליץ על מזון רפואי לכלבים. האוכל הזה יקר, עם שקית של שמונה קילו שעולה בסביבות 30 דולר. עם זאת, זה לא יכול להקל על הסימפטומים של הכלב שלך. אם נראה כי הכלב שלך לא משתפר, כדאי לך לחפש אלטרנטיבה למזון רפואי לכלבים.

אם הכלב שלך סובל מעודף משקל, מזון רפואי לכלבים יכול לעזור לו לרדת במשקל. מזונות אלה מכילים מרכיבים המווסתים את התיאבון של הכלב שלך ומעניקים לו אנרגיה נוספת. זה יכול להקל על פעילות גופנית של הכלב שלך. סוג זה של מזון זמין בצורה רטובה ורטובה. עדיף לעקוב אחר עצת הווטרינר שלך בעת האכלת מזון רפואי לכלבים, מכיוון שהוא נועד לענות על צרכי חיית המחמד שלך.

מזון רפואי לכלבים מנוסח כדי לספק יתרונות טיפוליים לכלבים עם תנאים ספציפיים. למרות שאתה לא יכול לקנות מזון רפואי לכלבים ללא מרשם, אתה יכול לרכוש אותו דרך הווטרינר שלך או בחנות מזון לחיות מחמד מיוחדת. מזון מרשם מכיל מרכיבים ספציפיים, המכונים חומרים תזונתיים. מוצרים אלה ניתנים לעיכול בקלות ויכולים לתמוך בתפקודים הרגילים של הכלב שלך.

הסוגים הנפוצים ביותר של מזון רפואי לכלבים הם לכלבים עם מצבים רפואיים ספציפיים. תוספי מזון אלה עשויים לעזור לחיית המחמד שלך להתמודד עם עלייה במשקל, בעיות עיכול או מצבי עור. הם עשויים גם לעזור לכלבים שיש להם אלרגיות. סוגים אחרים של דיאטות מרשם נועדו לעזור לכלבים עם מחלות אוטואימוניות או דלקת פרקים.

מתי הכלב שלך צריך מזון רפואי לכלבים?

מזון רפואי לכלבים מיוצר במיוחד לצרכים התזונתיים הספציפיים של הכלב. הוא מנוסח עם מינרלים כלתיים כדי לסייע לספיגת חומרים מזינים בגוף. אם הכלב שלך נוטה לבעיות במערכת העיכול או שיש לו מצב רפואי מסוים, מזון רפואי לכלבים עשוי להיות האופציה היחידה. חשוב להתייעץ עם הווטרינר שלך לפני שתתחיל להאכיל מזון מרשם לכלב שלך.

ישנם מגוון מרכיבים במזון לחיות מחמד, אך לא כולם בריאים לכלבים. מרבית המזונות המסחריים לחיות מחמד מזינים לרוב הכלבים, אך ישנם כלבים הדורשים תזונה מיוחדת יותר. מומלץ להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לגלות אילו מרכיבים עלולים להזיק לכלב שלך. מזונות מסוימים מכילים מרכיבים מלאכותיים שעלולים לגרום לכלב שלך להיות חולה.

מזון רפואי לכלבים יכול להיות אופציה יקרה לכלבים עם מחלות מסוימות. נוסחאות אלה מנוסחות כדי לספק יתרונות טיפוליים לחיית המחמד שלך, אך הן עשויות להיות יקרות. למרבה המזל, ישנן חלופות לנוסחאות מרשם. הווטרינר שלך יכול לרשום דיאטה שתוכננה במיוחד כדי לעזור לכלב שלך בנושא הספציפי שלו.

מרשם מזון לחיות מחמד זמינים גם ללא מרשם. הם נמכרים תחת מותגים שונים וטוענים שהם בריאים יותר. עם זאת, יש לציין כי היצרנים אינם נדרשים על פי חוק להוכיח כי מזונות אלה הם בריאים יותר.

איך בוחרים מזון רפואי לכלבים?

אם לכלב שלך יש מצב ספציפי, דיאטות מרשם עשויות להיות הפיתרון הטוב ביותר. בין אם האוכל מיועד למצב ארוך טווח או סתם נסיגה זמנית, חשוב להבין כיצד דיאטות אלו עובדות ומה לחפש. כמה דיאטות מרשם מיובאים ממדינות זרות, וזה אומר שהם אינם כפופים לאותם תקני בקרת איכות מחמירים כמו עמיתיהם האמריקאים. מזונות אלה מכילים לרוב אנטיביוטיקה, הורמוני גדילה וכימיקלים אחרים העלולים להזיק לכלבך.

בחירת מזון מרשם לכלב שלך יכולה להיות מסובכת, וחיוני לעקוב אחר עצת הווטרינר שלך. רבים ממזונות אלה מכילים חלבונים מן החי, שהם הגורמים השכיחים ביותר לאלרגיות אצל כלבים. למרות שאתה עשוי לזהות חלק מהמרכיבים, ייתכן שלא תזהה את כולם. אתה יכול גם לבחור מזון מרשם "רגיש", המחליף מרכיבים מסורתיים בחדשים.

בעוד דיאטות מרשם הם לעתים קרובות יקר יותר מאשר מזון רגיל, הם חלופה הכרחית עבור תנאים מסוימים. עם זאת, לא תמיד יש צורך בדיאטות מרשם, ותזונה בריאה חיונית לרווחת חיית המחמד שלך. אתה יכול גם לשאול את הווטרינר שלך אם הכלב שלך זקוק לדיאטת מרשם שתעזור לו לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר.

יש גם את הנושא של טעם ומרקם. כמה מזונות מרשם הם לא תמיד הכי מעורר תיאבון לכלבים. סביר להניח שבסופו של דבר תבחר את האוכל שהכלב שלך אוהב הכי טוב. אם הכלב שלך לא אוהב את הטעם, אתה תמיד יכול לנסות מותג חלופי.