אורית מרטין יוצרת אמנות יהודית מקורית תוך התמקדות במשמעות רוחנית, שואבת השראה מספרי חסידות, קבלה, מדיטציה יהודית, מודעות והתבוננות. ציוריה חוקרים נושאים כמו אינטראקציה בין חומר לרוח; יצירה מול אנושיות אינטראקציה; אינטראקציה בין ארץ ושמים, כמו גם אינטראקציה בין גוף לנפש.

הקלפים הטיפוליים של אורית מרטין נועדו להקל על הקשר עם העצמי הגבוה שלך לתובנות רוחניות גדולות יותר ומימוש עצמי. הם מקלים על אבחון קשיים תוך גישה קלה יותר לתוכן לא מודע – כמו גם פתרון עדין של קונפליקטים פנימיים המתעוררים בתוכנו.

מהם קלפי 52 פלאי הנשמה?

אורית מרטין יצרה סט פורץ דרך של קלפים טיפוליים בשם 52 פלאי הנשמה המשלבים את הציורים המדהימים שלה עם תובנות טיפוליות מכל קלף בערכה זו. בנוסף, תקבלו חוברת המספקת הסבר ותובנה נוספים עבור כל כרטיס בסט זה.

אורית מרטין היא אמנית ישראלית שעבודות האמנות שלה מעבירות משמעות רוחנית עמוקה ותפיסות מטפיזיות המושפעות מהספרות החסידית, שיטות מדיטציה קבליות, טכניקות מודעות יהודיות ותרגולי מודעות למודעות. ציוריה עוסקים בחששות קיומיים הקשורים לדואליזם גוף-נפש; מקומו של האדם בתוך היקום שלו; תפקיד אינדיבידואלי בחברה ויחסים בין הפרט לבורא.

ציוריה מביאים עומק חדש לאמנות עכשווית יהודית, בוחנים את היחס בין הפכים: חולף ונצחי, רוחני וקונקרטי, שמים וארץ, פיקסלים דיגיטליים ומשיכות מכחול, מוטיבים פיגורטיביים ומופשטים מהקבלה, הזוהר, טקסטים חסידיים ומוטיבים יהודיים.

אורית מרטין צברה פרסים רבים במהלך הקריירה הארוכה והמכובדת שלה כאמנית, כשהיא משתתפת בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות ברחבי הארץ ובעולם. בנוסף, היא פרסמה ספרים המציגים את ציוריה תוך שהיא חוקרת כיצד הם משתלבים במסורת היהודית.

אורית מרטין היא מאסטר מיומנת במלאכתה, מייצרת עבודה המבטאת את הרוחניות האינדיבידואלית שלה באופן לא מסונן. ציוריה חושפים כמיהה לאלוהים, התבוננות מתפללת במתנות הטבע לנפשה והמשמעויות העמוקות הקשורות לסמלים יהודיים – שציוריה מגלמים חזותית.

מיהי אורית מרטין?

אורית מרטין יוצרת ציורים ייחודיים המעבירים משמעות רוחנית עמוקה ורעיונות מטפיזיים, שואבת השראה מהקבלה, הזוהר, הספרות החסידית ומוטיבים יהודיים. יצירות המופת שלה משלבות טכניקות אמנות מסורתיות עם טכניקות תוכנה חדשניות ומסננים מיוחדים.

אורית היא אמנית אוטודידקטית שלמדה אצל אמנים עכשוויים בולטים. היא הציגה את עבודותיה בגלריות הן מקומיות והן בחו"ל, ופרסמה ספרים של יצירות האמנות שלה. העבודות של אורית מדהימות למראה ויכולות להצהיר אמירה משפיעה על החיים – הן תלויות בגאווה בבתים מאירופה ועד אמריקה וסין כאחד!

ההישג הראוי לציון של אורית טמון בתיאור המיומן שלה של שפיכת אור מהחומר, רעיון פופולרי בהגות החסידית והאויר בצורה הטובה ביותר באחד מציוריה של אורית שכותרתו "עליית הנפש".

אורית היא ציירת ופסלת מוכשרת, אבל ההישג הגדול ביותר שלה עשוי להיות היכולת שלה לבטא את מחשבותיה בבהירות על קנבס באמצעות עיצוב בעזרת מחשב וטכניקות רינדור דיגיטליות. לאחר מכן ניתן להדפיס את יצירות האמנות שלה על קנבס באיכות גבוהה להדפסה במהדורה מוגבלת של עד 150 עותקים. מלבד יצירת אמנות בעצמה, אורית היא גם אם לחמישה ילדים מוכשרים.

מה מיוחד בקלפים הטיפוליים של אורית מרטין?

אורית מרטין יוצרת אמנות יהודית מקורית עם משמעות ורעיונות רוחניים במרכזה, שואבת את השראתה מספרי חסידות, קבלה, מדיטציה יהודית, מודעות והתבוננות. ציוריה חוקרים סוגיות קיומיות הקשורות ליחסי גוף-נפש, מקומו של האדם בטבע וכיצד אנו מתייחסים לבורא.

אורית הציגה את עבודותיה בכל העולם והוצגה במדיות השונות. הגלריה הראשית שלה נמצאת בהר נוף, ישראל; עבודתה תפסה את הקהל בישראל, באירופה ובצפון אמריקה כאחד, וניתן למצוא אותה תלויה בבתים מסביב.

היא למדה הן באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל והן במכללה למורים לאמנות ברמת השרון לצורך לימודיה, שם ציוריה נוצרים בצורה דיגיטלית באמצעות טכניקות תוכנה מתקדמות ומסננים מיוחדים.

האמנות היהודית ביקשה זה מכבר לתת למושגים רוחניים צורה מוחשית, ואורית מרטין רואה באתגר זה את שליחותה האישית. ציוריה פורצים את המחסום הזה כדי לספק מבטים ייחודיים לנושאים קיומיים תוך שהם הופכים אותם לרלוונטיים כיום.

ניתן לחלק את ציוריה לארבע קטגוריות: חיים ומוות, עולם פיזי ורוחני, שמים וארץ ופיקסלים דיגיטליים. יצירות אמנות מאת אן-מארי משמשות ככלי טיפול יעיל המעודד יחידים וקבוצות כאחד להיפתח ולהקשיב לקולותיהם הפנימיים, לקבל תובנות רוחניות חדשות לגבי עצמם, כמו גם לחשוף היבטים נסתרים של אישיות או נפש.

שימוש בקלפים אלו יכול להיות מועיל ביותר עבור כל מטפל, כגון פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, מאמנים או מטפלים בתנועה. יתר על כן, קלפים אלה עשויים להיות מנוצלים גם על ידי קבוצות, זוגות ואפילו בני נוער המעוניינים לחקור את עולמם הפנימי ולפגוש את עצמם מנקודת מבט חדשה.

ערכת הקלפים טיפוליים, אורית מרטין "52 פלאי הנשמה" נוצרה בהשראת ציוריה המדהימים של אורית מרטין, ומגיעה עם חוברת אינפורמטיבית המפרטת כל כיתוב בכרטיס ומשמעותו, שנוצרה בשיתוף עם ד"ר עדה מיכל ווינשטיין, פסיכותרפיסטית קלינית מומחית בתחום. פסיכודרמה. זוהי חוויה מהנה ושימושית שנועדה לעורר יצירתיות פנימית תוך פיתוח אינטליגנציה רגשית/רוחנית.

מי יכול להיעזר בקלפים של אורית מרטין?

אורית מרטין מציעה נקודת מבט לא שגרתית של אמנות. עבודותיה חוקרות סוגיות קיומיות הקשורות ליחסי אדם ונפש וכן את מקומו של האדם ביקום, שואבות השראה מקבלה, זוהר וטקסטים חסידיים וסמלים ונושאים יהודיים.

היא מאמינה שהיא נולדה ליצור אמנות, כפי שמעידים ציוריה המתארים שלווה, שלווה והרמוניה – מה שהופך אותם לכלים נהדרים למדיטציה, הדמיה או חיבור לעולם הרוחני.

ציוריה נוצרים באמצעות טכניקות תוכנה חדשניות ומסננים מיוחדים, ולאחר מכן מעובדים דיגיטלית לפני שהם מודפסים על קנבס איכותי במהדורות מוגבלות של עד 150 עותקים.

היא רואה בציור פעולה של תרגום רעיונות מופשטים לצורה פיזית – היא רואה בכך אתגר יצירתי! היא שואפת לייצר אמנות המגשרת בין הזמני לנצחי, בין החומר לרוחני, שמים וארץ – יוצרת אמנות המעניקה לצופים הבנה חדשה של החיים דרך משמעותם ועומק המשמעות שלהם. ציוריה משמשים עדות לחוויותיה האישיות תוך מתן מבט רענן.

אמונה, אחד מציורי החתימה של אורית, מתאר אדם המשתמש בסימן שאלה כקרש קפיצה למימד אחר. עבור אורית יש לתמונה זו משמעות מיוחדת משום שהיא סימנה צעד חשוב בדרכה לקראת שמירה על יהדות.

אורית מרטין מציעה יותר מאשר ציורים; היא גם מארחת סדנאות לפיתוח ביטוי יצירתי – חיוני באורח חיים שומר מצוות. מפגשים אלו יכולים להתאים ליחידים, זוגות וקבוצות; היא אפילו מספקת כרטיסים טיפוליים המאפשרים לאנשים לחוות את המצבים הרגשיים שלהם עם גישות הוליסטיות יותר.

קלפים טיפוליים יכולים לשמש כל אחד, גם ללא ניסיון קודם בטכניקות טיפוליות או קריאת קלפים. הם יכולים לעזור לזהות נסיבות קשות על ידי התקשרות לבעיות מתוך המוח הלא מודע שלנו ומתן גישה לרמות עמוקות יותר של השתקפות עצמית ועיבוד רגשי.